Kişisel verilerimin işlenmesi ve aktarılmasına ilişkin olarak subaru.com.tr web sitesinde yer alan Aydınlatma Metni’ni linke tıklayarak okudum. 6698 Sayılı KVKK 5 (2) md uyarınca açık rızam olmaksızın verilerimin işlenmesini gerektiren haller müstesna olmak kaydıyla, Subaru ürün ve hizmetlerinin tarafıma daha iyi bir şekilde sunulabilmesi adına pazarlama ve satış operasyonlarının yürütülmesi ve bu kapsamda her türlü tanıtım, reklam ve bilgilendirme amacı dahilinde işlenmesi, kullanılması, saklanması ve başta merkezi Avrupa’da bulunan üretici Subaru Corporation ve Subaru Europe N.V/S.A ya da üretici adına hareket eden kurum/kuruluşlar ile Subaru yetkili satıcı ve servisleri olmak üzere Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret A.Ş iş ortaklarına aktarılmasını kabul ediyorum.

Subaru Skype İletişim Hattı

Skype iletişimi satış hizmetleri içindir, anlayışınız için teşekkür ederiz.
Şu anda mesai saatleri dışındayız. Lütfen hafta içi 09.30-16.30, cumartesi ise 09.30-13.30 saatleri arasında tekrar deneyiniz.

SUBARU

Önleyici Güvenlik

Gelişmiş teknoloji ile daha güvenli sürüş desteği.

Subaru’nun kendi Ar-Ge departmanı tarafından 1980’li yılların sonunda geliştirilmeye başlanan ve 2008 yılında satışa sunulan araçlarda kullanılmaya başlanan EyeSight sistemi pazardaki en güvenilir sürüş kontrol sistemlerden birisi olarak kabul ediliyor. Subaru’nun 2020’li yılların sonunda kadar sürücüsüz araca geçiş hedefi doğrultusunda istikrarlı bir şekilde geliştirdiği kusursuz ve tamamen Subaru mühendisliğiyle hayata geçirilen yarı otonom sürüş sistemlerinin en iyi örneği olan EyeSight sistemi, gelecekte kullanılacak olan sürücüsüz aracın da temelini oluşturuyor.

EyeSight
İkinci bir çift göz.

Mevcut Subaru modelleri adaptif hız sabitleme sistemi sayesinde öndeki araç ile mesafesini otomatik olarak ayarlayabiliyor, EyeSight’ın Çarpışma Önleyici Frenleme özelliği sayesinde de acil durumlarda tamamen fren yaparak eşsiz bir güvenlik sunuyor. Bu sistemi Türkiye’de satışa sunulmakta olan tüm Forester ve Crosstrek modellerinde standart donanım olarak sunuluyor.

Ön Cama Entegre Yeni Nesil EyeSight Kameraları*

Yeni Forester’la birlikte sunulan geliştirilmiş 4. nesil EyeSight sisteminde stereo kameralar artık ön cama entegre edilmiş durumda. Böylece kameraların algılama açıları neredeyse iki katı kadar genişlemiş oldu. Özellikle virajlarda ve kavşaklardaki Çarpışma Öncesi Frenleme performansı artırıldı. Stereo kameraların daha genişleyen açısı sayesinde, sistem, özellikle geceleri kavşaklarda görülmesi zor olan yayalar ve bisikletlileri tanıyarak çarpışmadan kaçınmayı daha da fazla destekliyor. Cama entegre yeni yapı sayesinde sürücülerin yanlışlıkla lense dokunma olasılıkları ortadan kaldırıldı. Sistemin yazılım algoritması da geliştirildi. Kazaların en sık gerçekleştiği kavşaklarda bile çarpışmadan kaçınma büyük ölçüde artmış oldu.

*Forester e-BOXER modeli için geçerlidir..

Stereo Kamera

Stereo Kamera Tanıma

Çarpışma Önleyici Frenleme
Ön çarpışmalardan kaçının veya etkisini azaltın.

Çarpışma riski durumunda, sürücüyü tehlikeye karşı uyarır. Sürücü yeterli freni uygulamadığı durumda, hızı azaltmak veya otomobili otomatik olarak durdurmak için bir fren uygular. Eğer sürücü hiç fren uygulamazsa,  “Çarpışma Öncesi Fren Desteği” ile hızlı bir şekilde maksimum güçte fren uygular.

Çarpışma Önleyici Gaz Kontrolü *

Sürücü, araç dururken veya çok yavaş hareket ederken yanlışlıkla geri vites yerine D konumunu seçerse ve EyeSight otomobilin önünde bir nesne tespit ederse, Çarpışma Önleyici Gaz Kontrolü sürücüyü uyarır ve motor gücünü keser. Böylece, olası bir tehlikenin önlenmesini yardımcı olur.

* Sistem, aracın önündeki duvarların veya nesnelerin şekline veya görünürlüğüne bağlı olarak etkinleştirilemeyebilir.
Arka Çarpışma Önleyici Frenleme

Geri vitesteyken, arka tamponda yer alan dört sonar sensör, engelleri algılar ve olası bir çarpışma riski tespit ettiğinde sürücüyü uyarır. Sürücü fren yapmazsa, çarpışmayı önlemek için fren otomatik olarak uygulanır.

Geri Manevra Trafik Uyarısı
Sürüş Desteği
Sürüş yorgunluğunu azaltın.
Adaptif Hız Kontrolü *

EyeSight, geleneksel hız sabitleyici kavramına yeni bir soluk getirdi. Stereo kameralar, otomobilin öndeki otomobil ile arasındaki ayarlanmış mesafeyi korumak için motor, şanzıman ve fren sistemleriyle birlikte çalışır ve hızınızı kontrol eder. Sistem, hem dur-kalk trafikli yoğun saatlerde hem de uzun otoyol sürüşlerde son derece kullanışlıdır.

* Adaptif Hız Kontrolü, otoyollarda sürüş yapmak için tasarlanmış bir sürüş destek sistemidir. Sistem, yol, hava ve otomobilin durumu gibi çeşitli koşullara bağlı olarak beklendiği gibi çalışmayabilir. Bu sistem sürücüye tüm trafik koşullarını yerine getirebilecek otomatik bir sürüş fonksiyonu sağlamaz. Sürücüler, belirtilen hız sınırlarını aşmamayı unutmamalıdır.  
Dengeli Sürüş Uyarıları

Yorgunluk sebebiyle, sürücü istikrarsız sürüş yapabilir.Sistem bunu tespit ettiğinde ve otomobilin hızı yaklaşık 60 km/s veya daha fazla olduğunda, EyeSight sürücüyü şeridinde dengeli şekilde kalmasına yardımcı olmak için sesli olarak ve gösterge tablosunda yanan görsel ile uyarır. Sistem,belirli bir hızda sinyal vermeden otomobilin diğer şeride geçmeye başladığını tespit ederse de sürücüyü uyarır.

Trafikte Hareket Uyarısı

Trafikte duruyorken EyeSight, trafiğin akmaya başladığını ve öndeki otomobilin hareket ettiğini  algıladığında,sürücüyü bir ses ve yanıp sönen görsel vasıtasıyla uyararak hareket etmesine yardımcı olur.

Şerit İhlal Koruması

4. Nesil EyeSight’ın geniş açılı ön cama entegre stereo kameraları sayesinde şerit takip sistemi sadece şeritleri değil asfaltın bittiği yeri de görür ve gerekli uyarıları ve düzeltmeleri yapar. Subaru Forester sadece şeritlerin net bir şekilde göründüğü bakımlı yollarda değil, şeritlerin olmadığı kırsal yollarda bile yolun bittiği yeri algılar.

Acil Durum Şeritte Kalma Asistanı

Şerit değiştirme manevrası sırasında sürücünün göremediği kör alanları tarayan sistem, eğer bu alanlarda bir engel varsa sürücüyü sesli ve görsel efektlerle uyarır ve gerekli hallerde direksiyona müdahale ederek aracın kendi şeridinde kalmasını sağlar. Sistem aynı yönde gidilen araçları algıladığı gibi karşı yönden gelen araçları da algılayabilir ve olası kazaları önler.

Şerit Ortalama Fonksiyonu

Subaru Forester, şeritte kalma asistanı özelliğine ilave olarak kendisini şeritlerin ortasında da konumlandırabilir. Sistem, adaptif hız sabitleme sistemiyle birlikte çalışarak hem öndeki aracı hem de şeritleri algılayarak şeridi ortalar ve özellikle uzun ve monoton şehirlerarası otoban sürüşleri sırasında sürücünün yükünü büyük ölçüde hafifletir.

Otonom Acil Manevra Desteği

Kazadan kaçınmak için kullanılan sistemlerin en yeni sürümlerinden bir tanesi olan bu özellik, aniden ortaya çıkan ve çarpışma önleyici frenlemenin dahi yeterli olmadığı durumlarda, stereo kameralar ve arka radarları kullanarak etrafı tarar ve eğer yan şeritte yeterli ve güvenli alan varsa direksiyona müdahale ederek sürücünün aracı çarpışmadan kaçırmasına yardımcı olur.

Görüş Desteği
Farkındalığı ve görünürlüğü artırın.

Subaru, kör noktaların en aza indirilmesini ve net gece görüşünü ileri teknolojilerle gerçekleştirmektedir. Güvenlik teknolojilerimiz, yolculara daha fazla keyif ve gönül rahatlığı sağlayarak olası bir kazayı önlemeyi amaçlamaktadır.

Subaru Kör Nokta ve Arka Araç Tespit Sistemi

Arka tamponda yer alan radarlar, arkadan ve yandan yaklaşan araçları algılar. Sürücü, yan aynaya entegre LED uyarı ışığı ile yaklaşan bir araç hakkında uyarılır.

Yan Görüş Kamerası

Yolcu yan kapı aynası altında yer alan kameranın görüntüleri Gelişmiş Bilgi Ekranı’nda gösterilir ve sürücünün genellikle kör bir nokta olan sağ ön tarafı kontrol etmesine yardımcı olur.

Otomatik Uzun Far Fonksiyonu (HBA)

Ön camda bulunan tek lensli kamera çevrenizdeki ışığı algılar, net ve güvenli gece görüşü sağlamak için uzun ve kısa huzmeli far arasında otomatik olarak geçiş yapar.

Adaptif LED Farlar

Farlar öndeki yolu aydınlatır ve net görüş sağlamak için direksiyonun açısına göre farların yönü ve açısı otomatik olarak ayarlanır. Bu, bir aracın veya yayanın hızlı bir şekilde fark edilmesini sağlar ve gece sürüş güvenliğini artırır.

Tehlike Uyarısı
Diğer aracı uyarın.
Uyarı
Otomobili asla sadece yukarıda açıklanan sisteme dayanarak kullanmayın. Sistem sürücünün yolda karar vermesine yardımcı olmak ve kaza veya hasar olasılığını azaltmak için tasarlanmıştır ve her durumda tam olarak çalışmayabilir. Sürücü her zaman güvenli sürüşten ve tüm trafik kurallarına uymaktan sorumludur. Sürücü, otomobili güvenli bir şekilde sürdüğünden emin olmalı, öndeki araç arasında güvenli bir mesafeyi korumalı, çevreye ve sürüş koşullarına dikkat etmeli ve gerekli önlemleri almalıdır. Bir uyarı etkinleştirildiğinde, sürücü aracın önünde ve çevresinde ne olduğuna dikkat etmeli, fren pedalına basmalı ve gerektiğinde başka bir işlem yapmalıdır.
Burada belirtilen özelliklere ek olarak sistem tanıma ve çalışma performansında sınırlamalar vardır. Sürücü, sistemi kullanmadan önce her özellik için kullanım kılavuzunu okuduğundan ve her zaman doğru kullandığından emin olmalıdır. Yanlış kullanım, çalışma performansının etkilenmesine neden olarak kazaya neden olabilir.
Bu videolar yalnızca örnekleme amaçlıdır ve gerçekten farklı olabilir.
Bu ana özellikler (videolar dahil) ve kullanım kılavuzunda sağlanan bilgiler arasında tutarsızlıklar varsa, kullanıcı kılavuzlarındaki bilgiler geçerli olacaktır.

Fiyat Listesi

Broşürler

Servis Randevu

Subaru Müşterileri Açık Rıza Beyanı
Kişisel verilerimin işlenmesi ve aktarılmasına ilişkin olarak subaru.com.tr web sitesinde yer alan Aydınlatma Metni’ni linke tıklayarak okudum. 6698 Sayılı KVKK m. 5 (2) uyarınca açık rızam olmaksızın verilerimin işlenmesini gerektiren haller müstesna olmak kaydıyla, Subaru ürün ve hizmetlerinin tarafıma daha iyi bir şekilde sunulabilmesi adına pazarlama ve satış operasyonlarının yürütülmesi ve bu kapsamda her türlü tanıtım, reklam ve bilgilendirme amacı  kapsamında işlenmesi, kullanılması, saklanması ve Subaru yetkili satıcı ve servisleri olmak üzere Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret A.Ş iş ortaklarına, tedarikçilerine, hizmet sağlayıcılarına, hissedarlarına, iştiraklerine, kanunen yetkili kamu kurumu ve özel kişilere aktarılmasını kabul ediyorum.
Ticari Elektronik İleti İzin Metni
Ad, soyad, GSM no ve/veya e-posta adresi şeklindeki iletişim bilgilerimin Baytur Motorlu Vasıtalar Ticaret A.Ş (Subaru Genel Müdürlüğü) tarafından Subaru Yetkili Satıcı ve Servisleri ve Baytur hizmet sağlayıcıları ile paylaşılmasına onay verdiğimi, paylaşım izni verdiğim şirketler tarafından her türlü reklam, pazarlama, bilgilendirme, müşteri memnuniyeti çalışmaları (anket, pazar araştırması, memnuniyet aramaları gibi) kapsamında aşağıdaki iletişim kanallarından ticari elektronik ileti gönderilmesine onay verdiğimi beyan ediyorum.

­  E-posta­  SMS­  Telefon